Dropbox

Detailný postup, ako pridávať dokumenty na tlač do zdieľaného priečinku Dropboxu.

Nasledujúci postup slúži na zrýchlenie vybavenia vašich objednávok. Stačí súbor nahrať podľa uvedeného postupu, dať info, že ste súbor nahrali a že dokedy to potrebujete mať vybavené a potom len objednávku vyzdvihnete na známej adrese. Dôležité je, aby ste súbor premenovali tak, aby obsahoval všetky dôležité informácie, napr. takto: poster_A3_jednostranne.pdf alebo pozvanka_A4_obojstranne.pdf. Teda hlavne rozmer a či ide jednostrannú alebo obojstrannú tlač. V prípade do názvu môžete zadať aj typ papiera, keď na tom záleží: satin, gloss, mat. Aktuálny vzorník nájdete vo vašej škole (napr. konkrétne u profesorky Mgr. Mrázikovej - grafické práce).

Konkrétny postup je nasledovný:

1. dáte mi svoju mailovú adresu

2. na zadanú mailovú adresu pošlem Dropbox-pozvánku

3. Príde vám mail s hlavičkou "Roland Fűri wants to share "print_suslbielika" with you"

4. Otvoríte mail a kliknete na "View folder"

5. Vyplníte políčka meno, heslo, nezabudnite zaškrtnúť, že súhlasíte s podmienkami Dropboxu a kliknete na "Create account"

6. Dostanete sa na stránku s možnosťou stiahnutia aplikácie Dropboxu

7. Kliknutím sa "Download Dropbox" sa začne sťahovanie súboru Dropbox.exe (cca. 35 MB), súbor uložíte v PC

8. Potom vyhľadáte v PC stiahnutý súbor a spustíte ho.

9. Potom kliknete na "Install"

10. Počkáte kým prebehne inštalácia....

11. V nasledujúcom kroku vyberiete možnosť "I dont have a Dropbox account" a kliknete na "Next"

12. Vyplníte políčka meno, heslo, mail a súhlasíte s podmienkami (samozrejme po prečítaní Wink ) a kliknete na "Next". Dole v okienku budete vidieť pritom krátku správu "Waiting for server..."

13. V ďalšom kroku vyberiete opciu 2 GB, čo je zadarmo a kliknete na "Next".

14. Dropbox vás prevedie krátkou prehliadkou možností, dávate všade "Next", keď chcete to preskočiť dáte "Skip"

15. Na konci procesu by ste mali dostať na svoju mailovú adresu ďalšie dva maily, tentoraz od Dropboxu. Prvý mail vás len informuje o veľkosti voľného priestoru, nás zaujíma druhý mail, ten otvoríme.

16. V správe kliknete na "Get started" a po vyskočení okienka vyberiete možnosť "Typical". Tým nastavíte vo vašom počítači kde bude dropbox-priečinok a tým pádom zdieľané priečinky.

17. Umiestnenie dropbox-priečinku je zvyčajne nasledovné: Tento počítač → C: disk (alebo disk kde máte operačný systém) → Používatelia (Users) → vyberiete používateľa (u mňa konkrétne "rolo") → Dropbox. V operačnom systéme Windows 7 priečinok Dropbox sa objaví aj medzi "Obľúbenými".

18. V priečinku Dropbox by ste mali vidieť už ďalší priečinok "print_suslbielika".

19. Teraz len jednoducho chytíte a pretiahnete súbor do priečinka "print_suslbielika", alebo použijete Ctrl+C a Ctrl+V

20. Začne sa upload, úplne dole v pravom dolnom rohu, pravým kliknutím na ikonku dropboxu (modro-biela krabička) môžete sledovať koľko ešte chýba. Musíte počkať kým pod súborom sa objaví zelená fajka, to znamená, že súbor ste úspešne nahrali do zdieľaného priečinka.

21. Keď všetko prebehlo v poriadku, keď som prihlásený na stránke https://www.dropbox.com/share mal by som vidieť nahratý súbor.

Záverečné info:

  • Súbor budú vidieť všetci, ktorí zdieľajú tento konkrétny priečinok. Keď nechcete, aby niekto videl vašu prácu z rôznych dôvodov, zaheslujte pdf súbor, keď to máte v inom formáte, napr. jpeg, tiff, psd tak tento súbor zabaľte, "zazipujte" a zaheslujte potom ten konkrétny .zip alebo .rar súbor a heslo mi pošlete mailom, na FB, sms-kou, poštovým holubom
  • súbory v dropboxe ostanú, kým to jedna strana nezmaže, nie je to časovo obmedzené
  • dávajte pozor aby súbor obsahoval potrebné info na tlač

Copyright ©  2012 - 2014. All Rights Reserved.